Skip to main content
Heal Your Life® Kurumsal
healyourlife-png

Hayatınızı İyileştirin Kurumsal Eğitimleri (Heal Your Life Corporate Workshops)

Son yıllarda çok kar eden, fark yaratan başarılı şirketlere bakıldığında ortak bir payda dikkat çekmektedir. Şirket çalışanlarının iç dünyalarındaki pozitif dönüşüm dış dünyalarına, şirkete yansımakta; bu da kurumsal hayatta maddi ve manevi olarak güzel gelişmelere vesile olmaktadır.

Bizi birbirimize bağlayan derinde yatan temel dinamikleri keşfetmek, güçlendirici derin inançları benimseyebilmek ve “güven” başlığını çalışma ortamımızın temeli haline getirmek, vizyonumuzun ve hedeflerimizin gerçekleşmesinde vazgeçilmezdir.

Bir diğer önemli gerçek, iş dünyasında kişilerin performanslarının “potansiyelleri” ile eş değerde olamamasıdır. Bu noktada son yıllarda yapılan çalışmalar, kendi potansiyelimize aslında kendimizin engel olduğunu göstermektedir. Lütfen aşağıdaki önermeleri dikkatlice okuyarak bunlardan herhangi birisinin sizin, çalışanlarınız ya da iş arkadaşlarınız için de geçerli olup olmadığını tespit edin.

 1. Değerimin bilindiğini tam anlamıyla hissetmiyorum
 2. Herkes benden çok fazla şey bekliyor
 3. Her zaman çok fazla iş yüküm var
 4. İnsanlar beni anlamıyor
 5. Kendimi sürekli ispat etmek durumundayım
 6. İşimde kendimi yeteri kadar mutlu ve yaratıcı hissetmiyorum
 7. Yeteri kadar para kazanmıyorum
 8. Yaşamım çok stresli
 9. Kendimi ortaya koyamıyorum
 10. Stresliyim, enerjim düşük
 11. Performansım yetmiyor
 12. Tatile ihtiyacım var
 13. Markamın yeteri kadar büyüdüğünü düşünmüyorum
 14. Kurumsal hayatta, markam hak ettiği değeri görmüyor
 15. Markamı büyütmek konusunda kendimi çaresiz hissediyorum

Yukarıdaki önermelerden üçü ya da daha fazlası sizin için geçerliyse işyerinizde “duygusal tükenme” yaşıyor olabilirsiniz. (Emotional Dissonance at Workplace)

Şimdi lütfen kendinize şu soruyu sorun: ‘’Mutlu musunuz?’’ Zamanınızın %70’ini geçirdiğiniz iş ortamınızda kendinizi enerjik, canlı, neşeli ve doyumlu hissedebiliyor musunuz? Yoksa sorunlarla ilgilenerek geçirdiğiniz zamanınızın büyük bir kısmında kendinizi ağır yükler altında mutsuz ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Hayatınızı İyileştirin Kurumsal Eğitimleri (Heal Your Life â Corporate Workshops) her seviyeden şirket çalışanları ve sahipleri için; içsel ortam oyununu profesyonelce öğretmek ve katılımcılar için şirket hedefleriyle bağlantılı, sürdürebilir bir gelişim sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Son yıllardaki çalışmalar, şirket çalışanlarının performansında dış ortamın etkisini kabul etmekle birlikte, iki kulağımızın arasındaki iç ortamımızın- yani farkında olmadığımız zihinsel kalıplarımızın ve duygularımızın- iş ortamındaki tüm etkileşimlerimizi en temelden etkilediğini göstermektedir.

Diğer insanların nasıl davrandığını genellikle kontrol edemeyiz. Ancak duruma nasıl tepki vereceğimizi ve durumun bizi ne kadar etkileyeceğini kontrol edebiliriz. İçsel ortam oyununu öğrenerek, sadece hayatta kalmaya çalışmaktansa gelişime, başarıya doğru yol almaya başlayabiliriz.

Performansımızı etkileyen en temel faktörler aslında iç dünyamızda gizlidir. Çoğu zaman farkında olmadığımız derinde yatan bazı engelleyici düşünce, duygu ve inanç kalıplarımız gerçek potansiyelimizi ortaya koymamızı zorlaştırmakta, potansiyelimiz ve ortaya koyduğumuz performansımız arasındaki farkın açılmasına sebep olmaktadır.  Gerçek potansiyelinizi fark ederek, mutlu ve başarılı bir iş hayatı oluşturabilirsiniz.

 

Hayatınızı İyileştirin Kurumsal Eğitimleri (Heal Your Life â Corporate Workshops) şirket çalışanlarının iç dünyasına odaklanarak; yargıdan – farkındalığa, tepki vermekten – etkili yanıt verebilmeye ve hayatta kalmaya çalışmaktan – gerçek bir gelişime doğru ilerlemeye yardımcı olan son derece kuvvetli çalışmalardır. Bu temel amaçları sağlamak üzere şirket yapısına göre belirlenen farklı süre ve içeriklerde uygulama odaklı, etkin ve sürdürebilirlik özelliği olan atölye çalışmaları ve uygulamalı seminerler hazırlanmaktadır.

Hayatınızı İyileştirin Kurumsal Eğitimlerinin (Heal Your Life â Corporate Workshops) Amaç ve Hedefleri:

 • Kişinin duygu, düşünce ve inanç kalıpları ile oluşan iç dünyasını keşfetmesini sağlamak.
 • İç dünyasının kişinin performansına, ilişkilerine, etkileşimlerine, hedeflerinin gerçekleşmesine ve Şirkete etkisini kavramasını sağlamak.
 • Kişinin iş performansında en iyi halini ortaya koyabilmesini sabote eden sınırlayıcı inançlarını ve farkında olmadan sürekli tekrar ettiği düşünce akışını açığa çıkartmak.
 • Yüksek potansiyelin açığa çıkmasını engelleyen içsel parazitleri temizlemek.
 • “Yargılardan”, “Farkındalığa” geçilmesine yardımcı olmak.
 • “Reaktif” tutumdan, “Sorumluluk Alan” tutuma geçilmesine yardımcı olmak.
 • “Hayatta kalabilmekten”, “Büyüyen>gelişen>güçlenen> sağlam ve başarılı olmaya” doğru ilerlemeyi sağlamak.
 • İlişkiler, bolluk, zenginlik, başarı, sağlık ve özdeğer gibi hayatın önemli alanlarında katılımcıların yaşam kalitesini arttırmak.
 • Çalışma sırasında özel meditasyonlar, müzikler ve uygulamalar kullanılarak kişinin hayat yaratımları ile ilgili farkındalık sağlamak ve blokajları temizlemek

 

Bireysel alanda gerçekleşen bu çok kuvvetli farkındalık ve arınma, şirket hayatındaki mutluluğa, verime ve birliğe yol açmakta; aynı zamanda şirket ve markanın değerine çok önemli katkıda bulunmaktadır.

Bağlı bulunduğunuz ya da sahibi olduğunuz şirketinizde Hayatınızı İyileştirin Kurumsal Eğitimleri (Heal Your Life â Corporate Workshops)’nden yararlanmak için bizimle info@isiksarsinsizi.com e-mail adresimizden Şirket detaylarınız ile birlikte iletişime geçmenizi rica ederiz.

Louise L. Hay, dünyaca ünlü bir konuşmacı, çok başarılı bir yazar ve eğitmendir. Kişisel Gelişim alanında bir kitabın bir milyon adetlik satış rakamına ulaşması büyük bir başarı olarak nitelendirilirken, Louise Hay’in “You Can Heal Your Life” (Türkçe çeviri: Düşünce Gücüyle Tedavi) kitabı 50 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşmış ve öğreti, milyonlarca insanın yaşamında sağlık, ilişkiler, zenginlik ve başarı konularında köklü bir etki sağlamıştır. Louise Hay’in, genel anlamda ülkemizde ve dünyada en bilinen hikayesi 80’li yıllarda yakalandığı ileri derece kanser hastalığından mucizevi şekilde her hangi bir ilaç tedavisi görmeden iyileşmiş olmasıdır. Louise Hay, 90 yaşına geldiği günümüzde, kendi yazdığı kitapların yanısıra, HAY HOUSE isimli dünyaca ünlü yayınevinin sahibidir. HAY HOUSE kişisel gelişim alanındaki organizasyonları, iletişim kanalları, yayımladığı kitap ve özel çalışmalarıyla bu alanda farklı öğretilere ilgi duyan kişilerin dünyadaki birincil kaynağıdır. Louise Hay öğretisi, halen günümüzde insanlığa çok büyük bir katkı ve sevgi sağlamaya devam etmektedir.

Hayatınızı İyileştirin öğretilerinin (Heal Your Life® Workshops) temel özelliği, katılımcının iç dünyası üzerine güçlü şekilde odaklanıp, fiziksel\zihinsel\duygusal ve ruhsal boyutlarda farklı teknikler uygulayarak kişinin üzerinde olumlu anlamda muazzam sarsıcı bir etki sağlayabilmesidir. Heal Your Life öğretisinin en genel uygulanış biçimleri, 2 günlük, 1 günlük, yarım günlük ve 1-3 saatlik seminer/eğitimler, ayrıca şirketlere özel içerikler, atölye çalışmaları olarak gruplanmaktadır. Çalışmada yöntem olarak, katılımcıların kolaylıkla uygulayabildiği nitelikte içsel farkındalık çalışmaları, özel müzikler, grup ve kişi bazında özel uygulamalar kullanılır. Heal Your Life çalışması zihinsel\duygusal anlamda güçlü ve etkili olmasının yanısıra kişinin eğlenebileceği ve keyif alacağı süreçleri yoğun şekilde içerir.

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz Boş